Seudónimo Seudónimo
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

You buy a sandwich for ​$​ 3.55 an apple for ​$​0.65 and a bottle of juice for ​$2.45.What is the total​ cost?

Respuesta :

ronaverly ronaverly
  • 09-10-2020
$3.55 + $0.65 + $2.45 = $6.65

The total cost is $6.65.
Answer Link
legendcat18
legendcat18 legendcat18
  • 09-10-2020

The total cost of your items is $6.65. When asking for the total cost, they are asking you to add the values.

3.55 + 0.65 + 2.45 = 6.65.

Answer Link

Otras preguntas

What is 2/3 divided by 4/9?
f(x) = 3x + 4 + 2 g(x) = 4 Find (f + g)(x). A. (f +g)(x) = 3x +4 +6 B. (f +g)(x) = 3x + 10 c. (f +g)(x) = 3x + 6 + 4 O D. (f +g)(x) = 3x + 10​
Instructions: Copy and paste the following text into a document or create a document that contains the same information. Using your essay in response to the uni
please help. one algebra question for 20 points
Which of the following health services should communities NOT provide to prevent and treat communicable diseases? A. Warn citizens of potential threats B. Provi
please help ill mark brainliest​
Solve (u+2)^2+6=69 , where u is a real number.
What BAD thing happened to Jefferson in 1775?
Evaluate the expression shown below and write your answer as a mixed number in simplest form.
please help. one algebra question for 20 points