katiejay88
katiejay88 katiejay88
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which ones better? How much more r u saving?

Which ones better How much more r u saving class=

Respuesta :

mastouf2007
mastouf2007 mastouf2007
  • 11-10-2020

Answer:

2 L bottle for 1.69

the unit price for the two liters is cheaper than one for 12 pack

Answer Link

Otras preguntas

What is the product of 1 2/3 and −3 1/2 ? ​A. −5 5/6 ​ ​B.−3 1/3 ​ C.3 1/3 ​ D.5 5/6 ​
Why did private landowners need to build armies?
Many children were paralyzed by polio in the 1950s. Today, polio has been reduced by 99 percent. Which statement best explains how this disease has been almost
Where do the Yahoos live? (Gulliver's Travels)
Political entrepreneurs bear the organization costs of a group because doing so may provide them with certain ________ benefits.
Displacement vectors of 4 km north, 2km south, 5 km north, and 5km south combine to a total displacement of A 2 km south B 16 km south C.16 km north D 2km north
A number, x, is 4 times another number, y. The difference between the number is 18. what is the value of the larger number?
The double consonant rule applies when you add _____ a suffix beginning with a vowel to a base word ending with a consonants + a vowel. a suffix beginning w
We can infer from Aristotle's descriptions tha tAesop was a freed slave,but little else is known about him, what type of sentence is this, simple,compound, com
two restrictions you know about for alcohol and tobacco.