rileyy666667 rileyy666667
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

1. Ice Tea
A - $3 for 4 refills
B- $4 for 3 refills
Which is the better buy
Can you fill in the two boxes for me?

Respuesta :

anika87
anika87 anika87
  • 09-10-2020

Answer:

A

Step-by-step explanation:

A- 3/4=0.75 per refill

B- 4/3= 1.33 per refill

Answer Link
Juniorturenne123
Juniorturenne123 Juniorturenne123
  • 09-10-2020
B- 3$ for 4 refills
Answer Link

Otras preguntas

What does the color of a star represent?
Which is another way to write the expression: d • (16 - 2) A. 9 • (16 - 2) B. (d • 16) - (9 • 2) C. 16 • 2 • d D. (6 • 2) - d
How do you work this problem
Which size(s) of sediment makes up most of wind's suspended load?
How have political activities shaped South Africa?
Which of the following has a cell membrane
What large lake system is located on the boarder of the u.s.a and canada?
Mr hernandez has 100 to spend on parking and admisson to the zoo the parking will cost 7 dollars and admission tickets will cost
how can citizen's responsibilities protect another citizen from human rights violations
Find the value of the discrimination of the equation 0= -2x^=10x +2