davetanker82 davetanker82
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

I WILL GIVE BRAINLIEST!!!

I WILL GIVE BRAINLIEST class=

Respuesta :

lindseyskate1oyiaa4
lindseyskate1oyiaa4 lindseyskate1oyiaa4
  • 08-10-2020

Answer:

H

Step-by-step explanation:

Since they spend 800 plus 10 dollar per cake, they want to make more than that, and each cake sells for 15 dollars, which means the total amount of money made from cakes has to add up to MORE than what they spend to maintain the business.

Answer Link

Otras preguntas

Can Earth"s water ever be clean and pure again??
list 6 heavy metals that can be taken up by plants
What is a good way to stay fit?
Jacob counts 37 ants on the sidewalk and 11 ants on the grass.how many ants does Joes count?
The diameter of a Frisbee is 12 in. What is the area of the Frisbee? A. 452.16 sq. in. B. 113.04 sq. in. C. 18.84 sq. in. D. 37.68 sq. in
What idea about government did the Founding Fathers include in the Preamble to the Constitution?
What is the volume of 1.50 moles of chlorine gas (Cl2) at 273 K and 1.00 atm? 22.4 L 33.6 L 57.5 L 71.0 L
There are social, emotional. And physical benefits to abstinence. True or false.
Draw a sketch to help you solve this problem. Express your answer in simplest form Tom ate 1/6 of the loaf of bread in the morning and 3/6 of the loaf of bread
How did bull market investing weaken the stability of the stock market?