josiahibrahin69 josiahibrahin69
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 honeycrisp apples cost $1.99. How much do 11 apples cost?

Respuesta :

sophialilyrivera
sophialilyrivera sophialilyrivera
  • 08-10-2020

.Answer:

3.65

Step-by-step explanation:

if 6 apples = $1.99, if you divide $1.99 by 6, you get the cost for one, then if you multiply that by 11, you get the amount for 11 apples. The real total is $3.64833333333 but if you round it, it goes to $3.65

Answer Link
sharonarazack1
sharonarazack1 sharonarazack1
  • 20-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Ummm.wait,

Answer Link

Otras preguntas

Rattlesnakes have thermoreceptors on the front of their faces called _____ organs, which allow them to detect infrared radiation. setae pit thermo heat
which theorem states that the measure of the exterior angle of a triangle is equal to the sum of the measures of the two remote interior angles of the triangle?
What are the four main types of electrical injuries?
what are the remarks regarding the montaue and capulets that mercutio makes three times as he is dying
A book mark is shaped like a rectangle with a semicircle attached to at both ends. The rectangle is 12cm long and 4 cm wide. The diameter of each semicircle is
wat is the meaning of BMI?
Solve the following problem: 28 – 18 – 10. A. 0 B. 18 C. 8 D. 10
The cosine of an angle is the ratio of the opposite side over the hypotenuse. a. True b. False
What can your employer do to make you feel empowered?
Please help Thank you