robinfulford2637 robinfulford2637
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

You had $21 to spend on three pens .After buying them you had $12 how much did each pen cost

Respuesta :

lizheartt27
lizheartt27 lizheartt27
  • 08-10-2020
I thinks it’s 3 because 21-12=9 so you spent 9 dollars 9/3=3
Answer Link

Otras preguntas

identify the belief system that spread to China from India during the late Han period and appealed to the people during the trubuleng times
What is the expanded form for 842,735,618,902 please answer I just started 5th grade please help me
name the chief ore of silver.
Which of the following linear equations, when graphed on a coordinate grid has the steepest slope?A:  y = 1/3x – 2 B:  y = 5/2x – 1 C:  y = 3x + 1/4D:  y = 4x +
Describe two environmental concerns associated with soil erosion.
In the rock cycle, rocks can change into three different forms. These are _____.
Equation of the line parallel to the equation y = -2x - 7 that passes through the point (3, 1).
Examples of cliche in true grit
Examples of cliche in true grit
how many brain cells are in the human brain?