MackenzieZiegler12
MackenzieZiegler12 MackenzieZiegler12
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

$5.36 for 20 oz
question

Respuesta :

madisonjmitchel
madisonjmitchel madisonjmitchel
  • 08-10-2020
Unit rate is 3.7 if that’s what you are asking for, you were not very specific.
Answer Link

Otras preguntas

How did Georgia respond to the stamp act?
How do fossils help prove that the continents move?????
For every girl taking classes, there are 3 boys who are taking classes. if there are 236 students taking classes, write and solve a proportion to predict the n
if the probability of rain is 0.05 ,what is the probility of no rain ?
What term is used to define the United States’ rank in the world community?
A Pack Of 12 8-Ounce Bottles Of Water Costs $3.36.What Is The Unit Cost Per Ounce Of Bottled Water?
write these numbers in scientific notation 0.00876 and 0.114
can you help me understand this?  In the number 7,725, which places contain digits where one digit is ten times as great as the other?
what are the fractions from least to greatest 2/3 2/9 5/6 11/18
divide 33 photos into two groups so the ratio is 4 to 7