MackenzieZiegler12
MackenzieZiegler12 MackenzieZiegler12
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

$4.98 for 6 avocados

Respuesta :

shanelzheng240
shanelzheng240 shanelzheng240
  • 08-10-2020

Each avocado costs 4.98/6, which is .83. 83 cents for one avocado!

This has brightened my day.

Answer Link
2737448
2737448 2737448
  • 19-05-2021

Answe0.83 avacodose

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Consuming medium doses of alcohol is likely to cause: slurred speech, difficulty breathing, alcohol poisoning, or unconsciousness
The populist party was dedicated to easing the debt and increasing the power of
Failure to pay a loan is referred to as: A. risk B. default C. line of credit D. score
What is S5 for 1000 + 500 + 250 + ...
An unknown gas effuses twice as fast as CH. What is the molar mass of the gas? --------------------------------------------------------------------------------
Which u.s. national park is the oldest located east of the mississippi river?
Consider the quadratic function that has x-intercepts of –1 and –7 and passes through the point (–2, –20). What is the value of a in the factored form of this f
Which statement is true about the discontinuities of the function f(x) x+1/6x^2-7x-3there are asympotes at x=3/2 and x=-1/3there are holes at x= 3/2 and x=-1/3t
Help please Because of slave labor , many southern settlers had leisure time to enjoy art, literature and music True or False
What type of essay would you write to describe your 13 birthday (A) descriptive (B) persuasive (C) narrative (D) expository