brittanyqperkins12
brittanyqperkins12 brittanyqperkins12
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of the oranges if I purchased 10 oranges for $2.50​

Respuesta :

zanetalet123 zanetalet123
  • 09-10-2020

Answer:

$0.25

Step-by-step explanation:

$2.50/10=$0.25

Answer Link

Otras preguntas

Two red and two blue blocks are placed into a bag. You take one of the blocks out of the bag. What is the probability the block is red?
5/3x + 4 = 2/3x = a. x= 12/7 b. x= -4 c. x= 4 d. x= -12/7
What substance in produced by the stomach that is required for life?
A __________ exists when a buyer and its supplier adopt mutually beneficial objectives, policies, and procedures for the purpose of lowering the cost or increas
Choose the correct completion. Vamos a rentar un barquito porque queremos _____. Question 13 options: a) hacer la plancha de vela b) esquiar en la nieve c) e
question in the attached Algebra 2 which shows one way to determine the factors of the expression by GROUPING x^3 - 9x^2 + 5x - 45
Help me out please!!!
A direct democracy is a system in which a. the masses have certain rights, but decisions are made by a council. b. citizens are permitted to vote directly on la
During times of change, it is important for leaders to: A. Explain the situation once, then move on—don't dwell on it. B. Make sure that they put the right spin
The balance sheet of Bravo Corporation contains the following list of assets: Cash $8,500,000; Land, $4,700,000; Buildings, $1,300,000; and Other Assets, $200,0