freddyheins554 freddyheins554
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

A school bought 4 copies of a textbook this week. The school spent a total of $204 for the 4 copies. How much did each copy. Of the textbook cost?

Respuesta :

isabellah
isabellah isabellah
  • 08-10-2020
204 / 4 = 51

Each copy of the textbook cost $51
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of Roman numbering in an outline? -5 -e -E -V
Line k passes through the point (1, 5) and is perpendicular to the line y = 3x + 1. Which of the following points does line k also pass through? Select one: A.
Which statement best describes the equation x = 3
Which of the following is a correct statement about ecosystems. Energy and matter flow in one direction only. "Energy flows in one direction, matter re
22,000,674 written out;
Que es lo que olvido el papa?
can someone please help? I will give brainliest.
Please help with #5 only
What SI unit is used to measure the number of representative particles in a substance?
How do organ cultures differ from cell cultures? They can be used to produce proteins. They can be used to grow a new organism. They can be used to determine th