w2ave6w4ri w2ave6w4ri
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ali bought 8 apples for a total of $14.32. How much
did each apple cost?

Respuesta :

msnessaxoxo2006
msnessaxoxo2006 msnessaxoxo2006
  • 08-10-2020
Each apple costs 1$ and 78 cents
Answer Link

Otras preguntas

By which angle measures can the square be rotated so it maps onto itself? Select each correct answer. 45° 60° 90° 135° 180° 270°
an electronics manufacturer has 140 capacitors, and the same number of capacitors is needed for each circuit board made. the manufacturer uses the capacitors to
an electronics manufacturer has 140 capacitors, and the same number of capacitors is needed for each circuit board made. the manufacturer uses the capacitors to
Who expanded Egyptian trade in the Mediterranean? Hatshepsut Khufu Thutmose III Ramses II
How did the Holocaust affect the Jewish population in Europe after World War II? Millions were left without families or homes. Most returned to their homes and
Write a two-column proofGiven: a and m are parallel angles 5 and 2 are supplementary Prove: lines l and m are parallel
a petting zoo has 5 lambs 11 rabbits 4 goats and 4 piglets. find the ratio of goats to the total number of animals. write the ratio in the simplest form then ex
triangle abc is similar to triangle xyz caculate the lenght of side yz
Explain how to estimate 458+322 two different ways
what is the value of infinity ×e^-infinity