anneikamc anneikamc
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit cost of $5 for 10 pounds

Respuesta :

sassyoreo
sassyoreo sassyoreo
  • 08-10-2020
i think it’s $1 for 2 pounds
Answer Link
himanisidhpura
himanisidhpura himanisidhpura
  • 08-10-2020

Answer:

I think it is $0.50 per pound

Step-by-step explanation:

Hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Which role is fulfilled in the United States economy by business
Help??? please don't get this
What is the sum of -2/3 and -4/6?
Which of the statements below best describes the state of the Union's economic infrastructure during the Civil War? 1. Foreign trade continued at a brisk pace.
All of the following is good advice on retirement planning and savings except start early. take advantage of employer plans. take advantage of tax savings. if y
Which of the following is not an embryonic stem cell? Totipotent Multipotent Pleuripotent Zygote
Last year it rained on 63 days in mudville. there were 7 times as many days of rain in mudville as in detest hills. how many days did it rain in desert hills la
A CD tower is shaped like a cylinder and holds CDs with a diameter of 4.75 inches. If the CD tower is 12 inches tall, what is its volume in cubic inches? Use 3.
Which tribe used only one route to get to the Indian Territory
The tariff issue of 1832 and the secession of the southern states in the 1860s were similar in that both concerned the constitutional issue of-