tanishathompson324 tanishathompson324
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

A pound of chocolate cost 7 dollars. Ryan buys p pounds. Write an equation to represent the total cost c that Ryan pays.

Respuesta :

iamangryrn iamangryrn
  • 08-10-2020

Answer:

c = 7p

Step-by-step explanation:

Answer Link
17died
17died 17died
  • 08-10-2020
c = 7p is the answer
Answer Link

Otras preguntas

5. Anti-retroviral Drugs are provided to the HIV infected persons just before the ......... .(AIDS/healthy career stage/window period)​
Luna has consumed 900 calories so far today. She has also burned 500 calories in dance class. She wants to keep her daily calorie total to 1,500 calories per da
I will give brailiest to whoever answers this.​
3 a Draw a Sankey diagram for the following situation. An electric kettle is used to heat some water. 350 kJ of energy are used to heat the water, 10 kJ raise t
Pls help me ASAP plsss I need help :’0 Pls help me solve this 2 question Question 1. What metaphor does the author use to describe the make-up of government
subtract the sum of - 42 and -147 from the difference of - 283 and -415​
What two battles outside of Philadelphia did George Washington and continental army lose
Please discuss (in paragraph form) the theories presented in this film about how the environment on early earth may have given rise to life on Earth and what ev
How can Newton’s three laws help us predict and explain what will happen when Etiam hits Earth? Give an example of each law in your answer.
34.624 times what equals 34,624