ddg4311 ddg4311
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of three gallons of milk is $8.85 and five gallons of milk is $14.75.

Respuesta :

natalieperreault4
natalieperreault4 natalieperreault4
  • 07-10-2020

Answer:

2.95 each

Step-by-step explanation:

Answer Link
itsessencefelton
itsessencefelton itsessencefelton
  • 07-10-2020
i believe this means it’s 2.95 each
Answer Link

Otras preguntas

I need help with spanish
PLS HELP!!! In section VIII, the Code of Justinian makes a connection between being subject to a master and being subject to a parent. Compare and contrast slav
Determine whether the following passages are arguments or not. In those that are, underline the conclusion and tell whether the argument is deductive or inducti
setting of hunger games book 1 chapter 7
multiply fraction 7×2 1/2​
If people blink about 17 times per minute, how many times do they blink in 8 hours?
In pea plants, round seed shape (R) is dominant over wrinkled (r). Write the genotype for a plant that is heterozygous.
how do you identify the development of society. write in a sentence? in short ​
how do you do that?​
I'm confused on this problem 2/3x-1=5