mayelaygenesis111572 mayelaygenesis111572
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

Grace Oatman bought 6 1/3 yd. of material for $4.95 per yard. What was the cost of
the material?

Respuesta :

Marinagdumas
Marinagdumas Marinagdumas
  • 07-10-2020

Answer:

The total cost of the material was $31.35

Answer Link

Otras preguntas

The combination of the atoms of two or more elements is known as a /an
Divide 48 into the ratio of 5:3
what type of venom does a cottonmouth have
which climate zone has the highest average temperatures?
Examples of Idioms in true grit
Heather finished a race in 58.4 seconds, which was 2.6 seconds less than her practice time. Write and solve an equation to find Heather's practice time. Show th
How do i write these in slope-intercept form? (show work)1) 13x - 11y = -122) through (1, 2) ; m = 73) through (3, -1) ; m = -14) through (-2, 5) ; m = -45) thr
What type of map is best suited for maritime navigation?
What is the difference between an autotroph and heterotroph? include an example if each.
mountains that form when large areas of earth gradually move skyward as a unit are called