Andy100100 Andy100100
  • 07-10-2020
  • Physics
contestada

Anyone get this if you do please help me step by step

Anyone get this if you do please help me step by step class=

Respuesta :

katrinalwhite
katrinalwhite katrinalwhite
  • 07-10-2020

Answer:

$7.95

Explanation:

$5.75 cost per bag ÷ 47 apples = unit cost of $0.1223. thus, each apple cost $ .1223.

.1223 × 65 apples= $7.95

note_rounding apples to .12*65=$7.8

Answer Link

Otras preguntas

what is a quote from the odyssey that shows odysseus' religion
what is a quote from the odyssey that shows odysseus' religion
At sea level, water boils at 100 degrees celcius and methane  boiled at -161 degrees celcius. Which of these substances has a stronger force of attraction betwe
What is the volume of a sphere when r = 9 ft
What is the volume of a sphere when r = 9 ft
What is the volume of a sphere when r = 9 ft
At sea level, water boils at 100 degrees celcius and methane  boiled at -161 degrees celcius. Which of these substances has a stronger force of attraction betwe
At sea level, water boils at 100 degrees celcius and methane  boiled at -161 degrees celcius. Which of these substances has a stronger force of attraction betwe
what are two possible uses of genetic engineering
At sea level, water boils at 100 degrees celcius and methane  boiled at -161 degrees celcius. Which of these substances has a stronger force of attraction betwe