Beatermeater Beatermeater
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

Walmart is selling 24 bars Gatorade for $8.44 what is the price per bottle​

Respuesta :

Cararose123
Cararose123 Cararose123
  • 06-10-2020

Answer:

About $0.35 per bottle.

Step-by-step explanation:

8.44 / 24 = .3516

Answer Link
kgirl633
kgirl633 kgirl633
  • 06-10-2020

Answer:

roughly 35 cents

Step-by-step explanation:

8.44/ 24= .3516

.3516x24= 8.44

Hope this helps. Plz give brainliest.

Answer Link

Otras preguntas

3. How does technology affect deception?
The electrons which are primarily responsible for chemical bonds are: A) the outer s subshell B) the outer p subshell C) the valence electrons D) electrons with
Which of the following statements about Dante Alighieri is true? A) Other Italian writers of his generation refused to acknowledge his work as valid. B) The
What is the importance of fluid balance while exercising?
Fill in the blank with the plural form of el pupitre: . What is the plural form of el pupitre?? __________
what is 0.16666666666 as a fraction?
What moderates much of the air temperature over northwestern Europe?
In what way did realists try to portray life?. A) as objectively as possible. B) as subjectively as possible. C) as happily as possible. D) as depr
Chris is studying oxidation and reduction reactions. Which of the following could she use as an example of an oxidation reaction? A) formation of atp from gluco
The ability to transfer energy explosively into force is _____. A. agility B. muscular strength C. speed D. power E. coordination