kamgrayson1030 kamgrayson1030
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

WILL GIVE BRAINLYIST
A-5 pound bag of apples cost $3.50 use the way completed table to identify equivalent ratios and then answer the questions.

Apples *? 5 ? 15
Cost 0.70 3. 50 7 ?

Apples cost $___ per pound.

WILL GIVE BRAINLYIST A5 pound bag of apples cost 350 use the way completed table to identify equivalent ratios and then answer the questions Apples 5 15 Cost 07 class=

Respuesta :

BLMpeople
BLMpeople BLMpeople
  • 06-10-2020

i think the answer is 11.024

Answer Link

Otras preguntas

Which of these groups did NOT make huge profits during the Gold Rush? 1. boomtown merchants 2. rancheros 3. Mormon ranchers
what part of the circle is shaded?
LISTEN TO MORGAN WALLEN'S NEW ALBUM "DANGEROUS"!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Which careers are apart of the Finance career cluster? A: Retail Agent, Pet Store Owner, Retail Buyer B: Lawyer, Paralegal, Judge C: Architect, General Contrac
Why is it tempting to think that credit cards, and other forms of credit, negate scarcity?
In the figure below, quadrilateral WXYZ - quadrilateral MNOP Find each missing value:
11 + 2² - 2please use pemdas​
Solve for w. -9 – 7W = -9 – 8w
you might find arepas at what kind of restaurant? A Colombian B Italian C Mexican D Spanish
what is y ^ 2 - x - Z ​