eanderson45
eanderson45 eanderson45
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ling spent $23.96 on cooking fuel for an upcoming camping trip. If she bought 4 cans of fuel, how much did she pay for each can?

Respuesta :

teebrister
teebrister teebrister
  • 06-10-2020

Answer:

The answer is $5.99

Step-by-step explanation:

$23.96 divided by 4 is $5.99

Answer Link
JustHere19
JustHere19 JustHere19
  • 16-10-2020

Answer:

The answer is $5.99

Step-by-step explanation:

I just did the quiz.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP I GIVE THANKS
Gail received a %5 raise last year. If her salary is now $28,140, what was her salary last year
Thirty is 12% of what number?
Who strongly urged the Turkish people to adopt Western-style reforms in the early twentieth century? (Points : 2) Muslim clerics Ibn Saud Ataturk Benito Mussoli
World War I was the first war to use many new technologies. Which of the following was true of the use of chemical warfare? A. Neither side utilized chemical we
is it true or false that if you are sitting still right now,the net force acting on you is zero?
a 5-meter ramp lifts objects to a height of 0.75 meters.What is the mechanical advantage of the ramp?
many people migrated to the sunbelt to
Which of the following is not true about Rousseau . He paved the way for Romanticism. B. He was a champion of freedom. C. He believed reason made people
Trying to help my son with his 4th grade math. So, In Mark's collection of antique bottles, 1/2 of the bottles are dark green. Write three equivalent fractions