Krypt1c Krypt1c
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 16-cup carton of ice cream costs $26.72. What is the price per pint?

Respuesta :

chamomlle
chamomlle chamomlle
  • 06-10-2020

Answer:

$3.34

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Column A1.isotope:isotope2.neutron:neutron3.drudgery:drudgery4.mass number:mass number5.perceive:perceive6.atomic mass:atomic mass7.implore:implore8.badger:badg
Why doesnt plants and bacteria expand when it reaches water
Which of the following is true? A. Around 1500AD, the human population began to reach carrying capacity. B. Around 1500AD, the human population began to decreas
How do I solve this?
Solve for B A= 6B +C
Realism and naturalism use similar writing techniques. T or F
Which of the following physical laws can make a simulated collision seem more realistic? Motion Gravity Fluid dynamics Thermodynamics
Which graph represents the inequality x ≤ –2 or x ≥ 0?
please help asap 30 pts
Let f(x) = 5x2 – 4x and g(x) = 5x + 1.