jadabox20 jadabox20
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

32 ounces of maple syrup for $3.99 OR 48 ounces of syrup for $4.99

Respuesta :

lunes18
lunes18 lunes18
  • 06-10-2020

Answer:48-32=16 so you get 16 more oz. of maple syrup for $1 more so the answer is 48 ounces for $4.99.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

wat does gas mean in science
Making Consumer Choices I. The Bread Machine (25 points)r /> In real life, you must often make choices about whether to buy something pre-made or make it you
Napoleon’s decision to invade Russia was, perhaps, his greatest mistake. Which of the following statements is not true about the invasion of Russia? A. Napoleon
What religion took hold across most of Europe during the Dark Ages?
Ok this is kinda easy... Looking at the cartoon, how is this political cartoon, Political, Economic, and Geographic??
What does the epiglottis do?
what was albert Einstein most known for
on which point did the Virginia and New Jersey plans disagree ?
Why did Japan enter a period of isolation ? Please explain clearly ! Thanks brainly students ! :D
decrease 52 by 8.5% maths deceasing percentages