jadabox20 jadabox20
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

A gallon of milk for $3.98 OR a half gallon of milk for $1.99

Respuesta :

HatfieN4995
HatfieN4995 HatfieN4995
  • 06-10-2020

Answer:

The gallon for 3.98, you get ore for your money

Step-by-step explanation:

Answer Link
parkte79
parkte79 parkte79
  • 06-10-2020

Answer:

$3.98

Step-by-step explanation: if you was to get 2 half gallons of milk it would be $4 if you get one Whole gallon its $3.98

Answer Link

Otras preguntas

a region of the solar system that extends from the orbit of Neptune to about twice the size the orbit of Neptune is the_________.
Fill in the blank with the correct form of the verb in the preterite tense. Vosotros ______________ al teatro. (andar)
how can you tell if a number is divisible by 4
When marilyn cross is trapped, what kind of conflict does the space community create for her?man vs. societyman vs. natureman vs. selfman vs. man
There are 12chairs in the meeting hall and an odd number of tables.each has the same number of chairs.How many tables are there?
Which of the following was a famous quotation from fdr's inauguration speech? a. today is a day that will live in infamy b. we are on the verge of a bold new
The areas for speech are found in the _________ and __________ lobes.
Steven drives 78 miles on 3 gallons of gas find the miles per gallon
The lengths of the triangle are 3t, 5t - 12 and t 20
What event prompted the creation of the department of homeland security? a. the communist red scare b. attack on pearl harbor c. nuclear threat during the co