layla12593 layla12593
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of frappuccino’s costs $10.88 how much does each individual can cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-09-2020

Answer:

$ 2.72

Step-by-step explanation:

divide 10.88 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Simplify by combining like terms: 10x - 12y + 8 + 12y
Pressurized water ( 10 bar, 110°C) enters the bottom of an 10-m-long vertical tube of diameter 63 mm at a mass flow rate of 1.5 kg/s. The tube is located inside
A group of people who share the same characteristics of the population is called a representative sample. True False
Analyze the map below and answer the question that follows. Based on the map above, which of the following continents are the most developed? Note, the darker
What is the definition of monomial
An effective warning message designed to elicit a quick response from the public includes all of the following components EXCEPT: A. Protective actions B. Hazar
Dragsters can actually reach a top speed of 145.0 m/s in only 4.45 s. (a) Calculate the average acceleration for such a dragster. (b) Find the final velocity of
which statement could be used in step 2 when proving x = 30
What mass of steam at 100°C must be mixed with 499 g of ice at its melting point, in a thermally insulated container, to produce liquid water at 33.0°C? The spe
Find the sum. Write the addition property you used. 28+29+42=