sophiaheartsxoxo
sophiaheartsxoxo sophiaheartsxoxo
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

I NEED THE ANSWER TO THIS QUESTION!!!!!! ITS A 6TH GRADE MATH!!! PLS!!!! THX!!!!! I WILL MARK THE BRAINLIEST!!!!!!!!’

I NEED THE ANSWER TO THIS QUESTION ITS A 6TH GRADE MATH PLS THX I WILL MARK THE BRAINLIEST class=

Respuesta :

kanyinsolaesho
kanyinsolaesho kanyinsolaesho
  • 10-09-2020

Answer:

I think its $120

Step-by-step explanation:

there are 20 players each having 2 slices. Meaning that they'll need 40 pizzas. each box has 8 slices so theyll need 5 boxes for 40 pizzas. each box costs $24 so that will be $24 x 5 =$120

Answer Link

Otras preguntas

Write an essay explaining why school is important.
Drag the tiles to the boxes to form correct pairs Sid wants to have his own darkroom, where he can develop his film-based photographs. He needs to know what the
❤️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️❌❌❣️❣️❣️❣️❣️❣️
the phrase canada is on saleis often said when americansvisit canada to buy canadian products what do you think this means
Name an angle adjacent to FGI JGI HGJ DGE HGE
What was one of Dadabhai Naoroji's major accomplishments? O He was the first Indian to run the East India Company OHe was the first Indian to serve in the Briti
Hi! im not sure if my answer is correct or not can someone check me :)
Who made the decision to use the atomic bomb against Japan?
Complete the sentence with the correct form of saber or conocer. Yo _____ la informacíon. sé sabo conoco conozco
Help fast !!! I have like 5 minutes left