saulr9076 saulr9076
  • 09-09-2020
  • Mathematics
contestada

Kevin compró 5 libras de nueces por $50.89. ¿Cuánto fue el costo por libra?
A. $ 0.18 B. $5
C. $10 D. $10.17

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-09-2020

Answer:

la respuesta es D

Answer Link

Otras preguntas

a) Input this table of values into Desmos to write a quadratic regression equation that best fits thedata set. Hint: use yı-axi + bx1 + cb) Use your regression
: All essay answers throughout the semester must be composed in the html text editor below. NG 10 Skipped - will answer later. Edit Answer Experimental Procedur
Create a script for a radio advertisement, in Spanish, for a grocery store owner in Ecuador to help him compete with online shopping. Include details like the v
write the statement for each of the following expressions (x+3)×4
Example of dominant allele
You are tasked to use the same positive integers from Part A to also compute: h = f/g; i = (f+g) MOD h_quotient; More formally, write MIPS code to output the re
Can someone please help me
If AD = y + 6 and DC = 2y, what is the length of DC?
Customers arrive at a call center according to a Poisson process with rate 6/π. (a) Find the probability that the 5th call comes within 10 minutes of the 4th ca
Complete the equation of the line through (6, -6) and (8, 8) Use exact numbers.