mybrotherscumsock mybrotherscumsock
  • 09-09-2020
  • Mathematics
contestada

if sugarless gum sells at 2 pieces for $.25, then what would 10 pieces cost?

Respuesta :

Mstiles2
Mstiles2 Mstiles2
  • 09-09-2020

Answer:

Does this help

Step-by-step explanation:

10 pieces would cost $30  

Mabey I am wrong

Answer Link
simonegreenup simonegreenup
  • 09-09-2020
Answer- 1.25
Explanation- Multiply .25 by 10= 2.5
Divide 2.5 by 2 to get 1.25
Hope that’s helps:)
Answer Link

Otras preguntas

Type the correct answer in the box. Spell all words correctly. While adding lighting to a facial image, which technique creates highlights on a new layer and la
What were some of the benefits of industrialization and urbanization? What were some of the drawbacks?
A synthesis reaction produces ammonia: What is the maximum mass of ammonia that can be produced from 1.20 g of hydrogen and 11.2 g of nitrogen? a. 10.0 g b. 13.
What type of compound can be described by the following image?
364,021 explain how the 6 is not in the thousands place
Effects of c0vid vaccination for people less than 18 years old.​
Steps for 25.20 divided by 36
4. (a) Primary production is the production of carbon compounds from carbon dioxide, generally by photosynthesis. Study the graph (right) showing primary produc
if a standard dice is rolled. what is the probability that it does not land on 4?
what happens when gas and dust collapse inward during stellar evolution?