aubreyraygoza aubreyraygoza
  • 08-09-2020
  • Mathematics
contestada

10
milk
(1 gallon
= 4 quarts)
$4.89 for 1 gallon: $2.61 for 2 quarts:
58
59
$9.04 for 2
gallons:
60
Which is the cheapest

Respuesta :

adrielacosta
adrielacosta adrielacosta
  • 08-09-2020

the 4.89 for 1 gallon is cheaper because it saves you money

Answer Link

Otras preguntas

If you asked your friend to hand you a book and he handed you a pencil instead, which language system most likely broke down? phonology morphology syntax semant
The smallest blood vessels in your body are called .
Which term describes a pure substance that is made up of only one type of atom? 1)matter 2)rock 3)compound 4)element
68 less than 5 times a number is equal to the number. What is the number?
Romanicism followed all the formal rules that had been developed before it. Is that true of false?
How many cups is 4-6 quarts
One unique feature of the presidential election of 2000 between George W. Bush and Al Gore is that (1) the Supreme Court played an important role in the final o
solve. x/x-2+x-1/x+1=-1
Which trait is used to evaluate the writer’s awareness of audience?
JOES BATHROOM FLOOR IS 5 FEET WIDE AND 8 FEET LONG. HOW MANY 3 INCH SQUARES WILL IT TAKE TO COVER THE FLOOR