ravensdiamonds
ravensdiamonds ravensdiamonds
  • 08-09-2020
  • Mathematics
contestada

Taylor pays $5.25 for 0.5 yards of fabric. What is the cost per yard?

Respuesta :

arep06
arep06 arep06
  • 08-09-2020

Answer:

$10.5 for a yard of fabric

Step-by-step explanation:

$5.25 ÷ 0.5 = $10.5

Answer Link
erikalayala erikalayala
  • 08-09-2020
It would be 10.5 ❤️❤️❤️❤️
Answer Link

Otras preguntas

What is the climax of pygmalion
An angle measuring between 90° and 180° is called _____. A.obtuse B.acute C.straight D.small
Why was some delegates opposed to having a president to lead the executive branch
PLEASE ANSWER CORRECTLY ASAP: Solve this system of equations: y = x2 – 3x + 12 y = –2x + 14 Substitute the values of x, –1 and 2, into either original equatio
Which expression gives the distance between the points (5, 1) and (9, -6)?
A student takes a 15 question a. True b. False quiz and guesses at every answer. what is the probability that the student gets exactly 10 questions right, giv
What is the best way to describe the difference between how a Memphis man would respond to being called a 'jelly bean," and how a New Orleans man would respond?
¿En Español viene primero el adjetivos o el sustantivo (nombre)? a. Primero es adjetivo segundo es el sustantivo b. Primero es el sustantivo segundo es el ad
Helium was discovered on earth years after it had been discovered on the sun. a. True b. False
What is the y-intercept of the function f(x) = –2/9 + 1/5