MidnightAlpha007
MidnightAlpha007 MidnightAlpha007
  • 06-09-2020
  • Mathematics
contestada

31 kg of apples cost $114.70. How many kilograms of apples can you get with $62.90?

Respuesta :

Nohawk Nohawk
  • 06-09-2020

Answer:

first you would need to divide 114,70 with 31 = price per kilo

then just multiply 62.90 with the price per kilo

Answer Link

Otras preguntas

State the horizontal asymptote of the rational function. (2 points) f(x) = quantity five x plus one divided by quantity nine x minus two.
What value of c makes the equation true?
When looking for evaluating sourses for paper should you avoid sources that disagree with yout thesis?
WILL AWARD BRAINLIEST!!!! Sarah likes to go on a jog around her neighborhood every morning right when she gets out of bed. On Thursday morning, Sarah slept in a
Recovering NaCl from a mixture of NaCl and water could best be accomplished by? A. filtration B. evaporation C. paper chromatography D. density determination
please help me I don’t remember how to do it
Yannick’s class measured the width of one leaf several times. The values that the class recorded included 10 mm, 8 mm, 15 mm, 5 mm, and 13 mm. What is lacking f
Where does the plasma membrane gets new lipids from:?
( 9 + 2 i ) ( 3 − 5 i ) − ( 9 + i ) ( 3 − 5 i ) Steps would be appreciated!
What are 3 examples of the rise of nationalism in africa?