lindli4yahLilliePer
lindli4yahLilliePer lindli4yahLilliePer
  • 09-09-2016
  • Mathematics
contestada

if three pens cost $5.67, the cost of one pen is $

Respuesta :

myagrantham123
myagrantham123 myagrantham123
  • 09-09-2016
$5.67 decided by 3 = $1.89
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-12-2018

Answer:

$5.67 decided by 3 = $1.89


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Considering that we are all made up of the same 4 nucleotides in our DNA, the same 4 nucleotides in our RNA, and the same 20 amino acids in our proteins, why ar
What does the word undaunted mean?
setting and mood are important elements in many of the stories in this unit. describe some aspects of the setting: where it takes place; what mood is created by
A Cart at the top of a 300m hill has a mass of 40kg. what is the carts gravitational potential energy?
How can you tell that a website is valid and reliable?
discuss three advantages and three disadvantages of moocs
What inference can be drawn from these lines of Feste’s song in Shakespeare’s Twelfth Night? CLOWN: What is love? 'tis not hereafter; Present mirth hath present
What numbers multiply together to get -9 and add together to get 20?
A company manufacturing company small solid plastic cubes .They use the expression s3 to find the volume of plastic needed to make a cube .Luis claims that the
A portion of grass in a prairie ecosystem was destroyed by wildfire. What will most likely happen to the population of bison that feed on the grass?