yiyi2 yiyi2
  • 09-09-2016
  • Mathematics
contestada

explain two ways of finding the total cost of 4 packages of hot dogs and buns using the expression 3.99p + 2.19p?

Respuesta :

rylesmarie
rylesmarie rylesmarie
  • 09-09-2016
If there is 4 packages of hotdogs and buns you would go... 3.99(4) + 2.19(4)
Answer Link
juniemuseau
juniemuseau juniemuseau
  • 09-09-2016
The answer is 6.18p cause u are add 3.99 and 2.19 together
Answer Link

Otras preguntas

0.285 to the nearest tenth
a rational number between 1.7 and 1.8
what the fraction of a circle of 30 degree?
How are codons and anticodons alike?
Find the greatest common factor (gcf) of 15 and 35
There are 8 red, 5 yellow and 7 green cubes in a box. What is the probability of drawing a yellow cube and then a green cube,  if the first cube is not replaced
WHAT IS A GOOD PERSONIFICATION POEM ABOUT THE FIRST DAY OF SCHOOL!!!!!
George has a small coin collection.  He has collected 16 gold coins, 28 silver coins, 32 copper coins, and4 bronze coins. At a flea market, George sells 15% of
What is 0.0000465 written in scientific notation
Solve this system by using substitution: y=7x-10y=-3