Kaytonl5ine
Kaytonl5ine Kaytonl5ine
  • 09-09-2016
  • Mathematics
contestada

roses cost 28.80 dollars per dozen. what is the cost per rose

Respuesta :

lylamartin123
lylamartin123 lylamartin123
  • 09-09-2016
the cost per rose would be about $1.07
Answer Link

Otras preguntas

Where was marcus and narcissa whitman killed?
Prevalence of anti-nmda receptor encephalitis
What was one important goal of Jane Addams and other members of hull house
I can not find the answer to this problem 4x+8=7.2+5x
The _______ of photosynthesis uses the energy of light to energize electron energy carrier molecules.
Trouble thinking, impulsiveness, and addiction are effects of alcohol on which body system?
WILL GIVE BRAINLIEST Complete the list of principal parts for the following verb. Infinitive: to ring Present Participle: _____ Past Participle: _____
The length of a rectangle is 6 inches and the width is 3 inches. What is the ratio, using whole numbers, of the length to the width?
What allowed early americans to start permanent villages?
Which has had the most influence on Marquez's writing ?