Riahimanaashleyyy
Riahimanaashleyyy Riahimanaashleyyy
  • 07-09-2016
  • Mathematics
contestada

joan buys cans of beans in bulk. she buys 3 cases for a total of $23.15. each case contains 6 cans of beans. how much is each can?

Respuesta :

xxmizukixx
xxmizukixx xxmizukixx
  • 07-09-2016
$1.28 or $1.29 would be the price of each can.
Answer Link

Otras preguntas

. What is the meaning of the word "frail" as it is used in the following sentence? The tree has been through so many storms that now its trunk and branches are
How many calories do you have to take away to lose one pound? What are some of the dangers of taking pharmaceutical and herbal preparations to lose weight? List
What ocean is down the middle of the Western and eastern hemisphere
Match each item in Column A to an answer in Column B. Is each situation a linear or a nonlinear model?
writhe down 2 numbers from this list: -45,-21,-16,12,33,40 that have a difference of 29
Compared to the United States the unemployment rate in Germany between 1928 and 1933 was
The study of all life forms is
during when wetlands store extra water
abraham Maslow is famous for his the answer choices is A ice berg theory B classical conditioning C hierarchy of needs D cognitive restructuring
PLEASE HELP MAX POINTS David wants to live more sustainably and use a more environmentally friendly fuel source than the coal he currently uses to heat his home