leMcdal8eEmmaStow7
leMcdal8eEmmaStow7 leMcdal8eEmmaStow7
  • 07-09-2016
  • Mathematics
contestada

if grape juice costs $2.39 for 1 liter find the cost of 2.5 liters

Respuesta :

citlali45
citlali45 citlali45
  • 07-09-2016
go to the store and you'll find it there just ask the manager
Answer Link
dmlongoria dmlongoria
  • 07-09-2016
$2.39 ×2= $4 .78
2÷2.39=1.195
4.78 +1.195=$5.975
Answer Link

Otras preguntas

Winter quarters where the continental army nearly froze to death during the american revolution
What is the first step in selecting US citizens to serve as members of a jury?
Conner brought 40 pencils for $o.35 each. Mara bought 70 pencils at the same price. How much more money did Mara spend?
Bag a contains 4 red and 3 blue tickets. bag b contains 3 red and 1 blue ticket. a bag is randomly selected by tossing a coin and one ticket is removed from it.
How many groups are in Judaism
The autonomic nervous system is divided into the ________ and __________ divisions.
what is the volume of each figure
The parent function, f(x) = 5x, has been vertically compressed by a factor of one-half, shifted to the right three units and down two units. Choose the correc
How to solve it?........................
a subducting oceanic plate