ih8yrmx
ih8yrmx ih8yrmx
  • 06-09-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate /$3.20 for 8 ounces

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-09-2016
3.20 for 8 ounces would be 25.60 or 25.6
Answer Link
Noah11012
Noah11012 Noah11012
  • 06-09-2016
8 / 3.20 = 2.5
Hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

How did radio shape modernism in the 1920s?
90 girls and boys have planned for an educational tour.they are in a ratio of 3 girls to 6 boys. how many girls are there
thomas paine's sense inspired colonists by
Centerville is on highway 35 between Eastville and Westville. It is 6 miles on highway 35 from Eastville to Centerville and 14 miles in highway 35 from eastvill
What is the relative mass of an electron?
What was Rene Descartes contribution to the Scientific Revolution?
A toy car has a mass of 1500g. If a 3-N force is applied to the car, what will it's acceleration be?
Find the next 3 numbers in the pattern 3.5, 13, 41.5, 127, , , .
Which president started the Bull Moose Party?
How did radio shape modernism in the 1920s?