Sacksonville1995
Sacksonville1995 Sacksonville1995
  • 07-07-2020
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per
ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four
ounces of lotion costs $5.50.

Respuesta :

lnapol1555
lnapol1555 lnapol1555
  • 25-01-2021

Answer:

what's the question?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

help plz it says match the equating with the graph
In right triangle abc, tan(a)=3/4.Find sin(a) and cos(a)
What is a cultural entity?
Summarize the views regarding U.S. imperialism
InequalitiesI 5x - 3 I > 7
what does the phrase 'on bended knee' mean?
WHAT IS PRODUCT OF (6X+5)(X^2-2X+1)
what is the answer of 0.05, 1/8, 0.2, 1/4, 3% from least to greatest
Give two ways a barn owl is suited to catch small animals?
Can you look at the picture and tell me that answer ? Thank you