shyannbtfw shyannbtfw
  • 10-05-2020
  • Mathematics
contestada

At a candy store you could get 4 giant lollipops for $7.04. How much would it cost to buy 2 lollipops?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-05-2020

Answer:

3.52

Step-by-step explanation:

7.04$/2=3.52

Brainliest please!

Answer Link
wrexn
wrexn wrexn
  • 10-05-2020

Answer:

$3.52.

Step-by-step explanation:

For this problem, you should find the price of 1 lollipop.

7.04 / 4 = 1.76

Next, you would multiply.

1.76 x 2 = 3.52

Feel free to let me know if you need more help. :)

Answer Link

Otras preguntas

A number to the 8th power divided by the same number to the 5th power is 216 what is the number?
Which of the following was a result of nativism in the United States? A. Decline of the racist organization Klu Klux Klan. B. The decision to stay out of the Le
What enzyme joins individual nucleotides to produce the new strand of DNA
what is a hard drive
what is the solution to | 2x-4| >8?
how can I find a vertex
which empire did the nubians interact with the most?
As a result of Miranda v. Arizona (1966), nothing suspects say can be used against them in court unless __________.
Ten pounds of rice are distributed equally into 6 bags to give out at the food bank. How many pounds of rice are in each bag?
Saguaro cacti, elf owls, horned lizards, and fire ants all share the same area of a desert. Which of the following groups is a population? all of the species li