oogaloogy
oogaloogy oogaloogy
  • 08-05-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price and convert to 8 eggs rather than 11! Thank u guys :)

Find the unit price and convert to 8 eggs rather than 11 Thank u guys class=

Respuesta :

kmakkas kmakkas
  • 08-05-2020

Answer:

8 eggs = $3.60

Step-by-step explanation:

5/11=.45454545

.45*8 = 3.6

Answer Link

Otras preguntas

"A corn refining company produces corn gluten cattle feed at a variable cost of $82, per ton. If fixed costs are $120,000 per month and the feed sells for $134
If 6.400 g of C6H6 is burned and the heat produced from the burning is added to 5691 g of water at 21 °C, what is the final temperature of the water?
what observations indicate a connection between the moon and tides
What was relatively unusual about women in Roman families? a. They seldom ventured outside their homes b. They were not allowed to learn to read or write c. The
3D Art The right and left sides of a creatures face are reflections of each other, because they
where would would you place the primary stress in this following words?. 1psychology,2.psychological 3.psycholinguistic 4.psychometrics
17. Suppose your grandparents started a savings account for you on your first birthday with a deposit of $100. On your second birthday, they added $200, and on
Grade 7 Math Can anyone help me work out these math questions? Show your work if you will. Solve this equation : 25 - 4 ^ 2 (power) divided by 8 (That is
What would be the major disadvantage for human cells to cell walls?
Saleema gave each of her sisters 2 bracelets. In total, Saleema gave her sisters 6 bracelets. How many sisters does Saleema have?