lopezelizabet22 lopezelizabet22
  • 07-05-2020
  • Mathematics
contestada

Billy has $3.00. Bubble gum costs $.30. He bought four pieces.

Respuesta :

chrisminer21p622i2 chrisminer21p622i2
  • 07-05-2020
$.30 x 4 = $1.20. Hope it’s right
Answer Link

Otras preguntas

2498x2364 explaine how to solve​
completa :con present continuous or presente perfect continuous Why________(you/laugh)at me like that? Stop it!​
The majority of the Mayan population on the peninsula were a. upper class. b. artisans. c. farmers. d. military fighters. e. all of these options.
When the Federal Reserve decreases the federal funds target rate, the lower rate is achieved through a. purchases of government bonds, which reduces interest ra
write an equation in slope intercept form for the line with slope 1/4 and y-intercept -6.​
The greatest of all Chinese lawgivers, Confucius, did not esteem written laws. He believed that good rulers were the best guarantee of justice. Does our legal s
A ball rolls down and the distance traveled by the ball is given by d = 5t + t2/3 feet in t seconds. Find the time when the ball reaches the distance of 18 feet
Helppppp and explain !!!!
Someone please help me with this math problem?
On August 1, Lola Company’s assets are $30,000 and its liabilities are $10,000. On August 4, Lola issues a sustainability report. On August 5, ownership invests