cami6969
cami6969 cami6969
  • 07-05-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.
$1.99 for 15lb

Respuesta :

CJstoddard23
CJstoddard23 CJstoddard23
  • 07-05-2020

Answer:

0.13 cents

Step-by-step explanation:

1.99 / 15 = 0.1326, rounded is 0.13

Answer Link

Otras preguntas

give ma a box plot equation i want to see if i can do it? thank you much
1. Native copper is a mixture of two isotopes. Copper-63 contributes 69.17% of the atoms of copper and copper-65 the remaining 30.83%. What is the average atomi
If the volume of a gas quadruples, how does the absolute temperature change?​
Use the information provided and your imagination.
A paralegal bills a law firm for 15.5 hours of work at a rate of $120 per hour. How much money has the paralegal earned from this job? Include units in your ans
Which table is a probability distribution table?
Use the figure for 5 and6. And 7
1. Write a matrix to represent the system. 2a - 3b = 6 a + b = 2 O [2 -3 6] [ 1 1 2] O [2 1 -3] [1 6 2] O [a b 6] [a b 2] O [2a -3b 6] [a b 2] 2. Writ
Write the negation of the following statement: No one has a pet water buffalo.
2. Think about products you have purchased over the last five years. Name three of them for which a salesperson was especially important or valuable to your pur