Seudónimo Seudónimo
  • 07-05-2020
  • Biology
contestada

State two ways to keep muscles strong?

Respuesta :

2007jm87 2007jm87
  • 07-05-2020

Answer:drinking milk, and eating veggies

Answer Link

Otras preguntas

Over which interval is the function f(x)=x^3-27/x^2-9 differentiable?
Please help me it’s so confusing
What is the slope of a line perpendicular to the line y = 1/5x - 3
A 4-cup bottle of wood polish costs $17.84. What is the price per pint?
help me plsssss ajdasbvhaldjfghaldkjfgh
Simplify –(5x3 + x2) + 4(x3 – 3x2). Show your work.
Which of the following is true for significant digits? (A) An exact number has a finite ( limited) number of significant digits (B) Numbers 1 to 9 are not sign
You want to make a profit selling your new computer game. If it costs $30 to make the game, what price might you charge? O $25 O $40 O $30
Which experience represents the place “16 divided bye the product of 4 and 4.” Circle the letter for all that apply Help please
Jennifer won tickets playing a game at the arcade. She gave her sister 18 of them. She has 47 left. How many tickets has she won before giving them away? Let n