spicermarquita
spicermarquita spicermarquita
  • 06-05-2020
  • Mathematics
contestada

Colleen went to the store. She bought 4 pounds of
gummy bears. How much did she spend?

Respuesta :

ForeverslayG
ForeverslayG ForeverslayG
  • 06-05-2020

How are you supposed to find that out if you don't have a base price for at least 1 pound of gummy bears? Can you provide more info?

Answer Link

Otras preguntas

Original price of a microphone: $129.99 Tax: 1%
Which of these reproductive strategies are meant to ensure survival of offspring
a ball of mass m is attached to a strong of lenght l. it is being wung in a vertical cirlce iwht ienouguh speed so thta the string remians taut throughout the b
write a recursive grammar for the language of strings of one or more letters. the fi rst letter of each string must be uppercase, and all other letters in the s
What happens when the condition is met in this program? on start set count to while do count play sound ba ding change count by pause 1000 ms OA. The count is c
Making progress by conducting studies for research, project or article and presenting these progress to scientists. Which category does this belong to? : A. Sci
Is this correct I need help
a construction company has found it has a probability of 0.10 of winning each time it bids on a project. the probability of winning a given number of projects o
Ay O X x-intercept(s): Select Choice y-intercept: Select Choice positive: when Select Choice negative: when Select Choice ✓
To bring accusations up against