amelialuvsyou amelialuvsyou
  • 06-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me please ! (: (6th grade)

Help me please 6th grade class=

Respuesta :

TheHannibalBarca
TheHannibalBarca TheHannibalBarca
  • 06-05-2020

Answer:

$64.99

Step-by-step explanation:

A total of $584.91 was spent among 9 people (Caleb + 8 friends), thus we can find the amount per person. [tex]584.91 \text{ dollars}/9\text{ people} = 64.99 \text{ dollars}/\text{person}[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

what type of reaction will occur when lead nitrate is mixed with the potassium iodide solution?
during the election of 1936 declaring their party a millionaires union Franklin Roosevelt focused mainly on defeating the
Which part of the nephron is connected to the ureters. (excretion)
what is refractive index?
Three vertices of a rectangle are (–3, 4), (5, 4), and (5, –2). What are the coordinates of the fourth vertex of the rectangle?          A.
How passage of food from the stomach is regulated onwards?
Name the organ where ammonia converted in to urea.
what are the aplication of heating effect of electric current?
In which direction does the lymph flow?
during the election of 1936 declaring their party a millionaires union Franklin Roosevelt focused mainly on defeating the