ashtond999
ashtond999 ashtond999
  • 09-08-2016
  • Mathematics
contestada

what is $1.12 for 8.2 oz?

Respuesta :

garydesir1
garydesir1 garydesir1
  • 09-08-2016

Hi Ashton


To find the unit rate you need to divide the price by the height

1.12/8.2 = 0.136 or 0.14


I hope that's help:)

Answer Link

Otras preguntas

what color represents the highest temperature
Good thesis statement for essay about "Lies "
Using the subject “usted” and the verb in the imperative, tell your fitness instructor three things she or he must do. Then tell your fitness instructor two thi
Sara has 15 apples and 12 oranges. How many pieces of fruit does she have?
Write an equation which sloves for the radius of an object having a circumference of 46 feet
what was the belief that people transcend, rise above, material things in life?
x/x^2-16-7/x^2+5x+4  simplify
Using the subject “usted” and the verb in the imperative, tell your fitness instructor three things she or he must do. Then tell your fitness instructor two thi
2 Sqrt5  + 3 sqrt8 equals ?
what color represents the highest temperature