rosie221
rosie221
08-08-2016
Mathematics
contestada
Rate and unit rate $7.95 for 5 pounds
Respuesta :
chancestevenson
chancestevenson
08-08-2016
7.65/5 approx. So $1.59 per pound.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
what is the answer to 4x-10y=12
what is the state of matter that has particles that slide by each other?
What conflict lasted 13 days and threatened global nuclear war?
what happens to a carbon atom during photosynthesis?
Water-rich solutions carrying metallic salts fill cracks and form
the torres family drove 1,375 miles during their 6 1/4 day vacation .determine the average number of miles they traveled each day.
The equation of a line is 4x – 3y = –24. What is the x-intercept of the line?
how would i determine some data that when graphed would represent a proportional relationship?
what are the factor pairs of 64
0.326 in word form plz!!!!!!!!!