2470553 2470553
  • 09-04-2020
  • Mathematics
contestada

Three cunces of cinnamon cost $2.40 if there are 16 ounces in 1 pound how much does cinamon cost per pound

Respuesta :

aquill
aquill aquill
  • 09-04-2020
Answer: One pound of cinnamon costs $12.80
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence has the correct subject - verb agreement ? 1. A city or vacation spot located near the ocean are in danger or a tidal wave Or 2. A city or vaca
lillianne made 6 out of every 10 baskets she attempted during basketball practice. if she attempted to make 25 baskets, how many did she make?
Which of these is a common feature for the lac and trp operon? Regulatory proteins bind to operator Regulatory proteins bind to promoter Regulatory proteins bin
Why was the legend of King Arthur most likely written? A. to illustrate the importance of magic in the past B. to portray true love between a knight and a queen
Which policy toward business was generally followed by the federal government before 1890?
divide 42 in a ratio of 1:2:3
What is 875/1000's simplest form? Help please
the ancient athenians are credited with what
why is this relationship shown as a cycle? THIS IS SCIENCE Thank You!
167.4 and 167.462 which one is greater