homeworkaccount
homeworkaccount homeworkaccount
  • 07-04-2020
  • Mathematics
contestada

please answer I will be giving out brainliest and 2
7 points.​

please answer I will be giving out brainliest and 27 points class=

Respuesta :

nuggetbutt
nuggetbutt nuggetbutt
  • 07-04-2020
1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute

4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
Ver imagen nuggetbutt
Answer Link

Otras preguntas

plz need help on writing process part 1
Find the perimeter of triangle ABC, with coordinates A(-3, 0), B(0, 4), and C(3, 0). a. 60 c. 16 b. 15 d. 30
what is 25% of $600 dollars?
write each ratio in simplest form show work 33/36 and 1.4/7
If a diabetic patient determines his blood glucose is too low what should he consume too quickly raise his glucose level?
what is the worst form of marine pollution
What does the word sovereign mean?
In most developing eudicot seeds, the primary source of nutritive material is in the ........ a. zygote, b. endosperm c. embryo d. fruit e. cotyledons
Hannah had dinner at her favorite restaurant. If the sales tax rate is 4% and the sales tax on the meal came to $1.25, what was the total cost of the meal, inc
Which best describes derived characteristics?