KatieBlack976
KatieBlack976 KatieBlack976
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

Please help with this question, it's important I get it right

Please help with this question its important I get it right class=

Respuesta :

Diogoale1026 Diogoale1026
  • 06-04-2020

I'd say the answer would be 0.50 /lb because when 20 pounds costs 25.00 and you add 30 pounds and the cost is 40.00 you have to add 15 do get to 40 and 30 x .50 is 15.

Hope that made sense

Answer Link

Otras preguntas

what would you could 2-1-1 for? A) A referral to suicide counseling B) Help after a home break-in C) Help after a car crash D) Product safety information
A certain doggie day care costs $40 per day plus a $50 crate fee. Another doggie day care costs $20 per day but the crate fee is $150. After how many days will
*15 POINTS*(WILL AWARD BRAINLIEST)A solid has a mass of 80 grams. A graduated cylinder contains 25 mL of water. When the solid is completely submerged in the wa
The process of amending the constitution is ____, leading to a ____ proportion of proposed amendments succeeding.
24x-3+x=15x+10x+5? True or False?
Which is considered a way of dealing negatively with conflict? A. Showing aggression B. Avoiding conflict C. Action Hostile D. All of the above
Potsdam declaration. Which best summarizes the intent of this passage?
How long does implantation typically last? Question 1 options: 1 day 3 days 7 days 5 days
Which of the following is the solution of 3x – 2 = 16? x=3 x=14/3 x=16/3 x=6
What is the answers and pls show work if possible!!