keiracarswell
keiracarswell keiracarswell
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

Unyu Jening Concepts
46) The sma
1. The 16-ounce box costs $3.36. The 24-ounce box costs $3.96.
The smaller box costs how much more per ounce than the larger
box?​

Respuesta :

esmy2006
esmy2006 esmy2006
  • 06-04-2020
I think the answer would be 41.28
Answer Link

Otras preguntas

paraphrases: I walked out on this girl. This... The train didn't come for over an hour. It was over... It would be good if you left us alone. You had... The pol
Why are plants roots important to prevent erosion? A. Plant roots anchor the soil in place. B. Plant roots build a barrier, preventing wind or rain from reachin
Why is marketing inherently risky? what kinds of risks are involved in engaging in marketing?
_______ was invaded by the Soviet union in the late 70s an reignited the Cold War. This was also known as the USSR's "Vietnam"
one gallon of milk costs 3.60, but this cost is projected to increase 10% in the next 5 years. what is the projected cost of a gallon of milk 5 years from now?​
Should the vaccination policy permit medical, religious, or philosophical exemptions? Why or why not?
arduino language is based on__ programming language.
What did Thomas Gallaudet develop
tell me everything about brendon urie​
Please help No idea how to do