miguela04 miguela04
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-gallon bucket of paint costs $69.44. What is the price per cup?

Respuesta :

kking25s kking25s
  • 06-04-2020

Answer:

$2.17

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

8. John has 48 orange-flavoured sweets and Susan has 45 lime-flavoured sweets. (a) John wishes to divide his sweets equally into bags. List all the possible wa
Find the values of x and y that make these triangles congruent by the HL Theorem. x=3.y=2 x=2,y=1 x=2,y=3 x=1,y=2
What is 19/10,000 divide by powers of ten please HELP!!!
A polar bond results when two atoms have a significant difference in
Which is the graph of y=[x]-2?
Which effect BEST completes the diagram? A.With official support, Christianity began to spread rapidly and flourish throughout the empire. B.With official suppo
What do we call the 1000 year period after the fall of rome?
Please help me with geometry
What occurs at thermal equilibrium?
Why does only one egg rather than four eggs develop during oogenesis given that spermatogenesis results in for sperm being formed from one stem cell?